World Gomoku Championship Qualification Tournament

Place: Tallinn, Estonia

Start: 2019-07-31, End: 2019-08-02

Rule: Swap 2, Games: 108

Round 1
Black Result White
RUS Smirnov Anatoliy 2250.32 0 : 1 2585.14 Muzika Martin CZE
SVK Eged Igor 2329.82 0.5 : 0.5 2530.40 Fitzermann Adrian POL
POL Żukowski Michał 2528.19 0 : 1 2287.10 Balabhai Viktor RUS
RUS Karasev Maksim 2486.07 1 : 0 2063.66 Kõlar Karl-Ustav EST
LAT Riherts Matiss 2318.27 0 : 1 2476.58 Zajk Michał POL
CZE Laube Pavel 2456.74 1 : 0 2027.19 Metreveli Georgy RUS
CZE Tesařík Štěpán 2453.93 1 : 0 2195.78 Kolk Kuno EST
RUS Burtsev Petr 2094.27 0 : 1 2451.18 Bulatowsky Oleg UKR
EST Lääne Rauno 2007.94 0 : 1 2429.33 Kozhin Mikhail RUS
RUS Rizvanov Edvard 2416.18 1 : 0 2159.02 Bogatyrev Aleksandr RUS
RUS Lavrik-Karmazin Maksim 2360.79 1 : 0 2357.20 Souček Lukáš CZE
RUS Taiblin Yuri 2222.08 1 : 0 1713.66 Gorbachev Daniil RUS
Round 2
Black Result White
RUS Kozhin Mikhail 2429.33 0 : 1 2585.14 Muzika Martin CZE
POL Fitzermann Adrian 2530.40 0.5 : 0.5 2287.10 Balabhai Viktor RUS
POL Żukowski Michał 2528.19 1 : 0 2329.82 Eged Igor SVK
CZE Laube Pavel 2456.74 0 : 1 2486.07 Karasev Maksim RUS
RUS Lavrik-Karmazin Maksim 2360.79 0.5 : 0.5 2476.58 Zajk Michał POL
CZE Tesařík Štěpán 2453.93 1 : 0 2222.08 Taiblin Yuri RUS
RUS Rizvanov Edvard 2416.18 1 : 0 2451.18 Bulatowsky Oleg UKR
RUS Metreveli Georgy 2027.19 0 : 1 2357.20 Souček Lukáš CZE
RUS Gorbachev Daniil 1713.66 0 : 1 2318.27 Riherts Matiss LAT
RUS Smirnov Anatoliy 2250.32 1 : 0 2159.02 Bogatyrev Aleksandr RUS
EST Lääne Rauno 2007.94 0 : 1 2195.78 Kolk Kuno EST
EST Kõlar Karl-Ustav 2063.66 0 : 1 2094.27 Burtsev Petr RUS
Round 3
Black Result White
RUS Karasev Maksim 2486.07 1 : 0 2585.14 Muzika Martin CZE
POL Fitzermann Adrian 2530.40 1 : 0 2451.18 Bulatowsky Oleg UKR
POL Żukowski Michał 2528.19 1 : 0 2250.32 Smirnov Anatoliy RUS
RUS Kozhin Mikhail 2429.33 1 : 0 2476.58 Zajk Michał POL
CZE Laube Pavel 2456.74 1 : 0 2195.78 Kolk Kuno EST
CZE Tesařík Štěpán 2453.93 1 : 0 2416.18 Rizvanov Edvard RUS
RUS Balabhai Viktor 2287.10 0 : 1 2360.79 Lavrik-Karmazin Maksim RUS
LAT Riherts Matiss 2318.27 1 : 0 2357.20 Souček Lukáš CZE
EST Kõlar Karl-Ustav 2063.66 0 : 1 2329.82 Eged Igor SVK
RUS Burtsev Petr 2094.27 1 : 0 2222.08 Taiblin Yuri RUS
EST Lääne Rauno 2007.94 0 : 1 2159.02 Bogatyrev Aleksandr RUS
RUS Metreveli Georgy 2027.19 1 : 0 1713.66 Gorbachev Daniil RUS
Round 4
Black Result White
CZE Muzika Martin 2585.14 1 : 0 2360.79 Lavrik-Karmazin Maksim RUS
CZE Laube Pavel 2456.74 1 : 0 2530.40 Fitzermann Adrian POL
RUS Kozhin Mikhail 2429.33 0 : 1 2528.19 Żukowski Michał POL
RUS Karasev Maksim 2486.07 0 : 1 2453.93 Tesařík Štěpán CZE
POL Zajk Michał 2476.58 1 : 0 2287.10 Balabhai Viktor RUS
UKR Bulatowsky Oleg 2451.18 1 : 0 2027.19 Metreveli Georgy RUS
RUS Burtsev Petr 2094.27 0 : 1 2416.18 Rizvanov Edvard RUS
EST Kolk Kuno 2195.78 0 : 1 2357.20 Souček Lukáš CZE
SVK Eged Igor 2329.82 0 : 1 2318.27 Riherts Matiss LAT
RUS Smirnov Anatoliy 2250.32 1 : 0 2222.08 Taiblin Yuri RUS
RUS Bogatyrev Aleksandr 2159.02 1 : 0 2063.66 Kõlar Karl-Ustav EST
EST Lääne Rauno 2007.94 0 : 1 1713.66 Gorbachev Daniil RUS
Round 5
Black Result White
LAT Riherts Matiss 2318.27 1 : 0 2585.14 Muzika Martin CZE
RUS Smirnov Anatoliy 2250.32 1 : 0 2530.40 Fitzermann Adrian POL
CZE Tesařík Štěpán 2453.93 0 : 1 2528.19 Żukowski Michał POL
RUS Karasev Maksim 2486.07 1 : 0 2476.58 Zajk Michał POL
RUS Rizvanov Edvard 2416.18 1 : 0 2456.74 Laube Pavel CZE
RUS Lavrik-Karmazin Maksim 2360.79 0 : 1 2451.18 Bulatowsky Oleg UKR
RUS Bogatyrev Aleksandr 2159.02 0 : 1 2429.33 Kozhin Mikhail RUS
RUS Burtsev Petr 2094.27 0 : 1 2357.20 Souček Lukáš CZE
SVK Eged Igor 2329.82 0.5 : 0.5 2287.10 Balabhai Viktor RUS
RUS Taiblin Yuri 2222.08 1 : 0 2027.19 Metreveli Georgy RUS
EST Kolk Kuno 2195.78 1 : 0 1713.66 Gorbachev Daniil RUS
EST Lääne Rauno 2007.94 0 : 1 2063.66 Kõlar Karl-Ustav EST
Round 6
Black Result White
CZE Muzika Martin 2585.14 1 : 0 2451.18 Bulatowsky Oleg UKR
RUS Gorbachev Daniil 1713.66 0 : 1 2530.40 Fitzermann Adrian POL
RUS Karasev Maksim 2486.07 1 : 0 2528.19 Żukowski Michał POL
POL Zajk Michał 2476.58 1 : 0 2159.02 Bogatyrev Aleksandr RUS
CZE Laube Pavel 2456.74 1 : 0 2429.33 Kozhin Mikhail RUS
CZE Tesařík Štěpán 2453.93 0.5 : 0.5 2318.27 Riherts Matiss LAT
CZE Souček Lukáš 2357.20 1 : 0 2416.18 Rizvanov Edvard RUS
RUS Lavrik-Karmazin Maksim 2360.79 1 : 0 2250.32 Smirnov Anatoliy RUS
SVK Eged Igor 2329.82 1 : 0 2094.27 Burtsev Petr RUS
EST Kõlar Karl-Ustav 2063.66 0 : 1 2287.10 Balabhai Viktor RUS
EST Lääne Rauno 2007.94 0 : 1 2222.08 Taiblin Yuri RUS
RUS Metreveli Georgy 2027.19 0 : 1 2195.78 Kolk Kuno EST
Round 7
Black Result White
RUS Rizvanov Edvard 2416.18 0 : 1 2585.14 Muzika Martin CZE
POL Fitzermann Adrian 2530.40 1 : 0 2476.58 Zajk Michał POL
POL Żukowski Michał 2528.19 0 : 1 2357.20 Souček Lukáš CZE
RUS Karasev Maksim 2486.07 0.5 : 0.5 2318.27 Riherts Matiss LAT
CZE Tesařík Štěpán 2453.93 0 : 1 2456.74 Laube Pavel CZE
RUS Smirnov Anatoliy 2250.32 0 : 1 2451.18 Bulatowsky Oleg UKR
RUS Lavrik-Karmazin Maksim 2360.79 0 : 1 2429.33 Kozhin Mikhail RUS
SVK Eged Igor 2329.82 0 : 1 2195.78 Kolk Kuno EST
RUS Balabhai Viktor 2287.10 1 : 0 2222.08 Taiblin Yuri RUS
RUS Bogatyrev Aleksandr 2159.02 1 : 0 2094.27 Burtsev Petr RUS
RUS Gorbachev Daniil 1713.66 0 : 1 2063.66 Kõlar Karl-Ustav EST
RUS Metreveli Georgy 2027.19 1 : 0 2007.94 Lääne Rauno EST
Round 8
Black Result White
CZE Muzika Martin 2585.14 1 : 0 2456.74 Laube Pavel CZE
POL Fitzermann Adrian 2530.40 0 : 1 2453.93 Tesařík Štěpán CZE
POL Żukowski Michał 2528.19 1 : 0 2318.27 Riherts Matiss LAT
CZE Souček Lukáš 2357.20 0 : 1 2486.07 Karasev Maksim RUS
POL Zajk Michał 2476.58 1 : 0 2063.66 Kõlar Karl-Ustav EST
UKR Bulatowsky Oleg 2451.18 1 : 0 2195.78 Kolk Kuno EST
RUS Gorbachev Daniil 1713.66 0 : 1 2429.33 Kozhin Mikhail RUS
RUS Rizvanov Edvard 2416.18 1 : 0 2287.10 Balabhai Viktor RUS
RUS Metreveli Georgy 2027.19 0 : 1 2360.79 Lavrik-Karmazin Maksim RUS
EST Lääne Rauno 2007.94 0 : 1 2329.82 Eged Igor SVK
RUS Smirnov Anatoliy 2250.32 0.5 : 0.5 2094.27 Burtsev Petr RUS
RUS Bogatyrev Aleksandr 2159.02 0.5 : 0.5 2222.08 Taiblin Yuri RUS
Round 9
Black Result White
CZE Tesařík Štěpán 2453.93 0.5 : 0.5 2585.14 Muzika Martin CZE
POL Fitzermann Adrian 2530.40 1 : 0 2360.79 Lavrik-Karmazin Maksim RUS
CZE Laube Pavel 2456.74 0 : 1 2528.19 Żukowski Michał POL
RUS Karasev Maksim 2486.07 0.5 : 0.5 2416.18 Rizvanov Edvard RUS
SVK Eged Igor 2329.82 0 : 1 2476.58 Zajk Michał POL
LAT Riherts Matiss 2318.27 0 : 1 2451.18 Bulatowsky Oleg UKR
RUS Kozhin Mikhail 2429.33 1 : 0 2357.20 Souček Lukáš CZE
RUS Balabhai Viktor 2287.10 0.5 : 0.5 2195.78 Kolk Kuno EST
RUS Metreveli Georgy 2027.19 1 : 0 2250.32 Smirnov Anatoliy RUS
RUS Taiblin Yuri 2222.08 1 : 0 2063.66 Kõlar Karl-Ustav EST
RUS Bogatyrev Aleksandr 2159.02 1 : 0 1713.66 Gorbachev Daniil RUS
RUS Burtsev Petr 2094.27 1 : 0 2007.94 Lääne Rauno EST