World Youth Rapid Gomoku Championship

Place: Kusadasi, Turkey

Start: 2018-08-03, End: 2018-08-03

Rule: Swap 2, Games: 297

Round 1
Black Result White
EST Höbemägi Martin 2482.71 1 : 0 1982.25 Xu Xicheng CHN
CHN Qiu Yujin 2440.93 1 : 0 1962.96 Yusupmurzina Darya RUS
RUS Lavrik-Karmazin Maksim 2343.61 1 : 0 1773.50 Lääne Tarmo EST
EST Purk Tauri 2287.04 1 : 0 2069.95 Orlov Maksim RUS
CHN Zhang Xiuqi 2246.24 1 : 0 2095.21 Lõhmus Kristofer EST
EST Kolk Kuno 2215.13 1 : 0 1912.57 Zhu Jiayi CHN
EST Rahumägi Brenet 2212.98 1 : 0 1562.37 Gürgüç Olga TUR
CHN Kang Zheming 2170.35 1 : 0 1972.19 Zhan Liyang CHN
CHN Zheng Wenxin 2166.43 1 : 0 1802.59 Stulova Kristina RUS
EST Ikla Markus 2164.03 1 : 0 1944.13 Xiang Yicheng CHN
CHN Zhang Junyu 2163.45 1 : 0 1968.04 Moor Karl-Mattias EST
CHN Zhu Tianyi 2148.78 1 : 0 1934.08 Moisto Mairon EST
RUS Sumarokova Alexandra 2115.72 1 : 0 1578.18 Sarikaya Mehmet Deniz TUR
CHN Wang Kemiao 2110.64 1 : 0 1929.82 Kolk Mari EST
CHN Kang Tingrui 2110.31 1 : 0 1902.85 Zhang Jinbo CHN
CHN Mao Weiming 2070.06 1 : 0 1855.83 Wang Jiayi CHN
CHN Zhao Yun 2060.97 1 : 0 2000.44 Koni Kirke EST
RUS Prokopets Tatiana 1958.02 1 : 0 2054.31 Metreveli Maxim RUS
RUS Yusupmurzin Danila 2052.57 1 : 0 1664.60 Yudina Polina RUS
EST Piik Sander 2029.03 1 : 0 1894.74 Han Yiming CHN
GRE Pestov Arseni 2013.72 1 : 0 2002.86 Diachkov Nikita RUS
CHN Zhang Yunshu 1985.37 1 : 0 1943.20 Stoianov Kirill RUS
EST Lääne Rauno 1984.03 1 : 0 1847.00 Hamamci Efe TUR
RUS Yudina Maria 1977.52 1 : 0 1743.79 Ateş Ömer Yağız TUR
RUS Gromov Danila 1950.85 1 : 0 1917.46 Zencir Pelin TUR
EST Reimand Hanna-Kai 1902.81 1 : 0 1447.11 Okutucu Sevtap TUR
TUR Ateş Rahmi Kaan 1761.53 1 : 0 1852.94 Stulova Daria RUS
RUS Prokopyev Andrei 1849.14 1 : 0 1463.35 Gürgüç Mert TUR
RUS Makhina Alla 1846.13 1 : 0 1661.04 Gürgüç Melek Sofia TUR
RUS Roginski Roman 1767.45 1 : 0 1800.50 Stoianov Egor RUS
RUS Vostriakova Yulia 1785.79 1 : 0 1714.66 Makhin Matvei RUS
RUS Shabanov Ruslan 1778.49 1 : 0 1682.71 Puzanov Georgi RUS
TUR Armutlu Nil Beril 1666.44 1 : 0 1500.27 Özer Bazar TUR
Round 2
Black Result White
EST Höbemägi Martin 2482.71 1 : 0 1958.02 Prokopets Tatiana RUS
CHN Qiu Yujin 2440.93 1 : 0 2115.72 Sumarokova Alexandra RUS
RUS Lavrik-Karmazin Maksim 2343.61 1 : 0 2110.64 Wang Kemiao CHN
EST Purk Tauri 2287.04 1 : 0 2215.13 Kolk Kuno EST
CHN Zhang Xiuqi 2246.24 1 : 0 2070.06 Mao Weiming CHN
EST Rahumägi Brenet 2212.98 1 : 0 2029.03 Piik Sander EST
CHN Kang Zheming 2170.35 1 : 0 2060.97 Zhao Yun CHN
CHN Kang Tingrui 2110.31 1 : 0 2166.43 Zheng Wenxin CHN
EST Ikla Markus 2164.03 1 : 0 1785.79 Vostriakova Yulia RUS
CHN Zhang Junyu 2163.45 1 : 0 2052.57 Yusupmurzin Danila RUS
CHN Zhu Tianyi 2148.78 1 : 0 1977.52 Yudina Maria RUS
EST Lõhmus Kristofer 2095.21 1 : 0 1972.19 Zhan Liyang CHN
RUS Orlov Maksim 2069.95 1 : 0 1773.50 Lääne Tarmo EST
RUS Metreveli Maxim 2054.31 1 : 0 1743.79 Ateş Ömer Yağız TUR
EST Narva Mart 2053.31 1 : 0 1666.44 Armutlu Nil Beril TUR
GRE Pestov Arseni 2013.72 1 : 0 1767.45 Roginski Roman RUS
RUS Diachkov Nikita 2002.86 1 : 0 1894.74 Han Yiming CHN
EST Koni Kirke 2000.44 1 : 0 1664.60 Yudina Polina RUS
EST Reimand Hanna-Kai 1902.81 1 : 0 1985.37 Zhang Yunshu CHN
RUS Prokopyev Andrei 1849.14 1 : 0 1984.03 Lääne Rauno EST
EST Moor Karl-Mattias 1968.04 1 : 0 1562.37 Gürgüç Olga TUR
RUS Yusupmurzina Darya 1962.96 1 : 0 1463.35 Gürgüç Mert TUR
RUS Shabanov Ruslan 1778.49 1 : 0 1950.85 Gromov Danila RUS
CHN Xiang Yicheng 1944.13 1 : 0 1929.82 Kolk Mari EST
RUS Stoianov Kirill 1943.20 1 : 0 1902.85 Zhang Jinbo CHN
EST Moisto Mairon 1934.08 1 : 0 1855.83 Wang Jiayi CHN
TUR Zencir Pelin 1917.46 1 : 0 1847.00 Hamamci Efe TUR
CHN Zhu Jiayi 1912.57 1 : 0 1802.59 Stulova Kristina RUS
RUS Makhin Matvei 1714.66 1 : 0 1852.94 Stulova Daria RUS
RUS Makhina Alla 1846.13 1 : 0 1761.53 Ateş Rahmi Kaan TUR
RUS Stoianov Egor 1800.50 1 : 0 1661.04 Gürgüç Melek Sofia TUR
RUS Puzanov Georgi 1682.71 1 : 0 1447.11 Okutucu Sevtap TUR
TUR Sarikaya Mehmet Deniz 1578.18 1 : 0 1500.27 Özer Bazar TUR
Round 3
Black Result White
EST Höbemägi Martin 2482.71 1 : 0 1849.14 Prokopyev Andrei RUS
CHN Qiu Yujin 2440.93 1 : 0 2110.31 Kang Tingrui CHN
RUS Lavrik-Karmazin Maksim 2343.61 1 : 0 1778.49 Shabanov Ruslan RUS
RUS Sumarokova Alexandra 2115.72 1 : 0 2287.04 Purk Tauri EST
CHN Zhang Xiuqi 2246.24 1 : 0 2212.98 Rahumägi Brenet EST
EST Kolk Kuno 2215.13 1 : 0 2110.64 Wang Kemiao CHN
CHN Kang Zheming 2170.35 1 : 0 2148.78 Zhu Tianyi CHN
CHN Zheng Wenxin 2166.43 1 : 0 1943.20 Stoianov Kirill RUS
EST Ikla Markus 2164.03 1 : 0 1846.13 Makhina Alla RUS
GRE Pestov Arseni 2013.72 1 : 0 2163.45 Zhang Junyu CHN
CHN Zhang Yunshu 1985.37 1 : 0 2095.21 Lõhmus Kristofer EST
CHN Mao Weiming 2070.06 1 : 0 1958.02 Prokopets Tatiana RUS
RUS Orlov Maksim 2069.95 1 : 0 1944.13 Xiang Yicheng CHN
CHN Zhao Yun 2060.97 1 : 0 1934.08 Moisto Mairon EST
RUS Metreveli Maxim 2054.31 1 : 0 1912.57 Zhu Jiayi CHN
EST Narva Mart 2053.31 1 : 0 1977.52 Yudina Maria RUS
RUS Diachkov Nikita 2002.86 1 : 0 2052.57 Yusupmurzin Danila RUS
EST Piik Sander 2029.03 1 : 0 2000.44 Koni Kirke EST
EST Lääne Rauno 1984.03 1 : 0 1682.71 Puzanov Georgi RUS
CHN Xu Xicheng 1982.25 1 : 0 1714.66 Makhin Matvei RUS
CHN Han Yiming 1894.74 1 : 0 1972.19 Zhan Liyang CHN
EST Moor Karl-Mattias 1968.04 1 : 0 1767.45 Roginski Roman RUS
TUR Zencir Pelin 1917.46 1 : 0 1962.96 Yusupmurzina Darya RUS
RUS Gromov Danila 1950.85 1 : 0 1578.18 Sarikaya Mehmet Deniz TUR
EST Kolk Mari 1929.82 1 : 0 1902.85 Zhang Jinbo CHN
EST Reimand Hanna-Kai 1902.81 1 : 0 1666.44 Armutlu Nil Beril TUR
CHN Wang Jiayi 1855.83 1 : 0 1463.35 Gürgüç Mert TUR
RUS Stulova Daria 1852.94 1 : 0 1562.37 Gürgüç Olga TUR
TUR Hamamci Efe 1847.00 1 : 0 1664.60 Yudina Polina RUS
RUS Stulova Kristina 1802.59 1 : 0 1447.11 Okutucu Sevtap TUR
TUR Ateş Rahmi Kaan 1761.53 1 : 0 1800.50 Stoianov Egor RUS
RUS Vostriakova Yulia 1785.79 1 : 0 1500.27 Özer Bazar TUR
EST Lääne Tarmo 1773.50 1 : 0 1661.04 Gürgüç Melek Sofia TUR
Round 4
Black Result White
EST Höbemägi Martin 2482.71 1 : 0 1902.81 Reimand Hanna-Kai EST
CHN Qiu Yujin 2440.93 1 : 0 2343.61 Lavrik-Karmazin Maksim RUS
EST Purk Tauri 2287.04 1 : 0 2110.31 Kang Tingrui CHN
CHN Zhang Xiuqi 2246.24 1 : 0 1846.13 Makhina Alla RUS
CHN Zheng Wenxin 2166.43 1 : 0 2215.13 Kolk Kuno EST
CHN Zhang Junyu 2163.45 1 : 0 2212.98 Rahumägi Brenet EST
EST Narva Mart 2053.31 1 : 0 2170.35 Kang Zheming CHN
EST Ikla Markus 2164.03 1 : 0 2013.72 Pestov Arseni GRE
CHN Zhu Tianyi 2148.78 1 : 0 1917.46 Zencir Pelin TUR
RUS Sumarokova Alexandra 2115.72 1 : 0 1761.53 Ateş Rahmi Kaan TUR
CHN Wang Kemiao 2110.64 1 : 0 1943.20 Stoianov Kirill RUS
EST Lõhmus Kristofer 2095.21 1 : 0 1855.83 Wang Jiayi CHN
CHN Zhao Yun 2060.97 1 : 0 2070.06 Mao Weiming CHN
RUS Orlov Maksim 2069.95 1 : 0 1982.25 Xu Xicheng CHN
RUS Metreveli Maxim 2054.31 1 : 0 1985.37 Zhang Yunshu CHN
RUS Yusupmurzin Danila 2052.57 1 : 0 1929.82 Kolk Mari EST
EST Moor Karl-Mattias 1968.04 1 : 0 2029.03 Piik Sander EST
RUS Diachkov Nikita 2002.86 1 : 0 1785.79 Vostriakova Yulia RUS
CHN Zhu Jiayi 1912.57 1 : 0 2000.44 Koni Kirke EST
EST Lääne Rauno 1984.03 1 : 0 1950.85 Gromov Danila RUS
RUS Yudina Maria 1977.52 1 : 0 1962.96 Yusupmurzina Darya RUS
CHN Zhan Liyang 1972.19 1 : 0 1463.35 Gürgüç Mert TUR
RUS Prokopets Tatiana 1958.02 1 : 0 1934.08 Moisto Mairon EST
CHN Xiang Yicheng 1944.13 1 : 0 1661.04 Gürgüç Melek Sofia TUR
CHN Han Yiming 1894.74 1 : 0 1767.45 Roginski Roman RUS
RUS Stulova Daria 1852.94 1 : 0 1578.18 Sarikaya Mehmet Deniz TUR
RUS Shabanov Ruslan 1778.49 1 : 0 1849.14 Prokopyev Andrei RUS
TUR Hamamci Efe 1847.00 1 : 0 1666.44 Armutlu Nil Beril TUR
RUS Stulova Kristina 1802.59 1 : 0 1743.79 Ateş Ömer Yağız TUR
RUS Stoianov Egor 1800.50 1 : 0 1714.66 Makhin Matvei RUS
EST Lääne Tarmo 1773.50 1 : 0 1682.71 Puzanov Georgi RUS
RUS Yudina Polina 1664.60 1 : 0 1500.27 Özer Bazar TUR
TUR Okutucu Sevtap 1447.11 1 : 0 1562.37 Gürgüç Olga TUR
Round 5
Black Result White
EST Höbemägi Martin 2482.71 1 : 0 2246.24 Zhang Xiuqi CHN
CHN Qiu Yujin 2440.93 1 : 0 2053.31 Narva Mart EST
RUS Lavrik-Karmazin Maksim 2343.61 1 : 0 2287.04 Purk Tauri EST
EST Kolk Kuno 2215.13 1 : 0 1785.79 Vostriakova Yulia RUS
EST Rahumägi Brenet 2212.98 1 : 0 2148.78 Zhu Tianyi CHN
CHN Kang Zheming 2170.35 1 : 0 2164.03 Ikla Markus EST
CHN Zheng Wenxin 2166.43 1 : 0 2069.95 Orlov Maksim RUS
CHN Zhang Junyu 2163.45 1 : 0 2054.31 Metreveli Maxim RUS
RUS Sumarokova Alexandra 2115.72 1 : 0 1984.03 Lääne Rauno EST
CHN Kang Tingrui 2110.31 1 : 0 2110.64 Wang Kemiao CHN
EST Lõhmus Kristofer 2095.21 1 : 0 1958.02 Prokopets Tatiana RUS
CHN Mao Weiming 2070.06 1 : 0 1846.13 Makhina Alla RUS
CHN Zhao Yun 2060.97 1 : 0 2013.72 Pestov Arseni GRE
RUS Yusupmurzin Danila 2052.57 1 : 0 1917.46 Zencir Pelin TUR
EST Piik Sander 2029.03 1 : 0 1852.94 Stulova Daria RUS
RUS Diachkov Nikita 2002.86 1 : 0 1968.04 Moor Karl-Mattias EST
EST Koni Kirke 2000.44 1 : 0 1767.45 Roginski Roman RUS
CHN Zhang Yunshu 1985.37 1 : 0 1800.50 Stoianov Egor RUS
CHN Xu Xicheng 1982.25 1 : 0 1962.96 Yusupmurzina Darya RUS
RUS Yudina Maria 1977.52 1 : 0 1849.14 Prokopyev Andrei RUS
CHN Zhan Liyang 1972.19 1 : 0 1934.08 Moisto Mairon EST
RUS Gromov Danila 1950.85 1 : 0 1761.53 Ateş Rahmi Kaan TUR
CHN Xiang Yicheng 1944.13 1 : 0 1802.59 Stulova Kristina RUS
RUS Stoianov Kirill 1943.20 1 : 0 1664.60 Yudina Polina RUS
EST Kolk Mari 1929.82 1 : 0 1447.11 Okutucu Sevtap TUR
CHN Han Yiming 1894.74 0.5 : 0.5 1912.57 Zhu Jiayi CHN
CHN Zhang Jinbo 1902.85 1 : 0 1714.66 Makhin Matvei RUS
EST Reimand Hanna-Kai 1902.81 1 : 0 1778.49 Shabanov Ruslan RUS
CHN Wang Jiayi 1855.83 1 : 0 1500.27 Özer Bazar TUR
TUR Hamamci Efe 1847.00 1 : 0 1773.50 Lääne Tarmo EST
TUR Ateş Ömer Yağız 1743.79 1 : 0 1578.18 Sarikaya Mehmet Deniz TUR
TUR Armutlu Nil Beril 1666.44 1 : 0 1682.71 Puzanov Georgi RUS
TUR Gürgüç Melek Sofia 1661.04 1 : 0 1463.35 Gürgüç Mert TUR
Round 6
Black Result White
EST Höbemägi Martin 2482.71 1 : 0 2440.93 Qiu Yujin CHN
RUS Lavrik-Karmazin Maksim 2343.61 1 : 0 2060.97 Zhao Yun CHN
EST Purk Tauri 2287.04 1 : 0 1847.00 Hamamci Efe TUR
CHN Zhang Xiuqi 2246.24 1 : 0 2170.35 Kang Zheming CHN
EST Kolk Kuno 2215.13 1 : 0 1982.25 Xu Xicheng CHN
CHN Mao Weiming 2070.06 1 : 0 2212.98 Rahumägi Brenet EST
EST Ikla Markus 2164.03 1 : 0 2166.43 Zheng Wenxin CHN
CHN Zhang Junyu 2163.45 1 : 0 1902.81 Reimand Hanna-Kai EST
CHN Zhu Tianyi 2148.78 1 : 0 2054.31 Metreveli Maxim RUS
RUS Sumarokova Alexandra 2115.72 1 : 0 2002.86 Diachkov Nikita RUS
CHN Wang Kemiao 2110.64 1 : 0 1802.59 Stulova Kristina RUS
CHN Kang Tingrui 2110.31 1 : 0 1944.13 Xiang Yicheng CHN
EST Piik Sander 2029.03 1 : 0 2095.21 Lõhmus Kristofer EST
RUS Orlov Maksim 2069.95 1 : 0 1778.49 Shabanov Ruslan RUS
GRE Pestov Arseni 2013.72 1 : 0 2053.31 Narva Mart EST
EST Lääne Rauno 1984.03 1 : 0 2052.57 Yusupmurzin Danila RUS
EST Koni Kirke 2000.44 1 : 0 1761.53 Ateş Rahmi Kaan TUR
EST Moor Karl-Mattias 1968.04 1 : 0 1985.37 Zhang Yunshu CHN
RUS Gromov Danila 1950.85 1 : 0 1977.52 Yudina Maria RUS
CHN Zhan Liyang 1972.19 1 : 0 1846.13 Makhina Alla RUS
RUS Yusupmurzina Darya 1962.96 1 : 0 1562.37 Gürgüç Olga TUR
RUS Prokopets Tatiana 1958.02 1 : 0 1714.66 Makhin Matvei RUS
RUS Stoianov Kirill 1943.20 1 : 0 1773.50 Lääne Tarmo EST
EST Moisto Mairon 1934.08 1 : 0 1661.04 Gürgüç Melek Sofia TUR
EST Kolk Mari 1929.82 1 : 0 1743.79 Ateş Ömer Yağız TUR
TUR Zencir Pelin 1917.46 1 : 0 1785.79 Vostriakova Yulia RUS
RUS Stulova Daria 1852.94 1 : 0 1912.57 Zhu Jiayi CHN
CHN Zhang Jinbo 1902.85 1 : 0 1800.50 Stoianov Egor RUS
RUS Prokopyev Andrei 1849.14 1 : 0 1894.74 Han Yiming CHN
CHN Wang Jiayi 1855.83 1 : 0 1666.44 Armutlu Nil Beril TUR
RUS Roginski Roman 1767.45 1 : 0 1578.18 Sarikaya Mehmet Deniz TUR
RUS Puzanov Georgi 1682.71 1 : 0 1664.60 Yudina Polina RUS
TUR Özer Bazar 1500.27 1 : 0 1447.11 Okutucu Sevtap TUR
Round 7
Black Result White
EST Höbemägi Martin 2482.71 1 : 0 2115.72 Sumarokova Alexandra RUS
CHN Qiu Yujin 2440.93 1 : 0 2164.03 Ikla Markus EST
RUS Lavrik-Karmazin Maksim 2343.61 1 : 0 2163.45 Zhang Junyu CHN
EST Purk Tauri 2287.04 1 : 0 2070.06 Mao Weiming CHN
CHN Zhang Xiuqi 2246.24 1 : 0 1950.85 Gromov Danila RUS
EST Kolk Kuno 2215.13 1 : 0 2060.97 Zhao Yun CHN
EST Rahumägi Brenet 2212.98 1 : 0 1917.46 Zencir Pelin TUR
EST Piik Sander 2029.03 1 : 0 2170.35 Kang Zheming CHN
CHN Zheng Wenxin 2166.43 1 : 0 1902.81 Reimand Hanna-Kai EST
CHN Zhu Tianyi 2148.78 1 : 0 1968.04 Moor Karl-Mattias EST
CHN Wang Kemiao 2110.64 1 : 0 1849.14 Prokopyev Andrei RUS
CHN Kang Tingrui 2110.31 1 : 0 2002.86 Diachkov Nikita RUS
EST Lõhmus Kristofer 2095.21 1 : 0 1902.85 Zhang Jinbo CHN
EST Narva Mart 2053.31 1 : 0 2069.95 Orlov Maksim RUS
CHN Wang Jiayi 1855.83 1 : 0 2054.31 Metreveli Maxim RUS
RUS Yusupmurzin Danila 2052.57 1 : 0 1972.19 Zhan Liyang CHN
GRE Pestov Arseni 2013.72 1 : 0 1984.03 Lääne Rauno EST
EST Koni Kirke 2000.44 1 : 0 1958.02 Prokopets Tatiana RUS
CHN Zhang Yunshu 1985.37 1 : 0 1852.94 Stulova Daria RUS
EST Kolk Mari 1929.82 1 : 0 1982.25 Xu Xicheng CHN
RUS Yudina Maria 1977.52 1 : 0 1847.00 Hamamci Efe TUR
RUS Yusupmurzina Darya 1962.96 1 : 0 1666.44 Armutlu Nil Beril TUR
CHN Zhu Jiayi 1912.57 1 : 0 1944.13 Xiang Yicheng CHN
RUS Stoianov Kirill 1943.20 1 : 0 1778.49 Shabanov Ruslan RUS
EST Moisto Mairon 1934.08 1 : 0 1761.53 Ateş Rahmi Kaan TUR
CHN Han Yiming 1894.74 1 : 0 1846.13 Makhina Alla RUS
RUS Stoianov Egor 1800.50 1 : 0 1802.59 Stulova Kristina RUS
RUS Vostriakova Yulia 1785.79 1 : 0 1578.18 Sarikaya Mehmet Deniz TUR
EST Lääne Tarmo 1773.50 1 : 0 1767.45 Roginski Roman RUS
RUS Puzanov Georgi 1682.71 1 : 0 1743.79 Ateş Ömer Yağız TUR
RUS Makhin Matvei 1714.66 1 : 0 1562.37 Gürgüç Olga TUR
TUR Gürgüç Melek Sofia 1661.04 1 : 0 1664.60 Yudina Polina RUS
TUR Özer Bazar 1500.27 1 : 0 1463.35 Gürgüç Mert TUR
Round 8
Black Result White
RUS Lavrik-Karmazin Maksim 2343.61 1 : 0 2482.71 Höbemägi Martin EST
CHN Qiu Yujin 2440.93 1 : 0 2246.24 Zhang Xiuqi CHN
EST Purk Tauri 2287.04 1 : 0 2029.03 Piik Sander EST
EST Narva Mart 2053.31 1 : 0 2215.13 Kolk Kuno EST
EST Rahumägi Brenet 2212.98 1 : 0 1929.82 Kolk Mari EST
CHN Kang Zheming 2170.35 1 : 0 2163.45 Zhang Junyu CHN
CHN Zheng Wenxin 2166.43 1 : 0 2115.72 Sumarokova Alexandra RUS
EST Ikla Markus 2164.03 1 : 0 2110.31 Kang Tingrui CHN
CHN Zhu Tianyi 2148.78 1 : 0 2013.72 Pestov Arseni GRE
CHN Wang Kemiao 2110.64 1 : 0 1902.81 Reimand Hanna-Kai EST
EST Lõhmus Kristofer 2095.21 1 : 0 2002.86 Diachkov Nikita RUS
CHN Mao Weiming 2070.06 1 : 0 1950.85 Gromov Danila RUS
RUS Orlov Maksim 2069.95 1 : 0 1855.83 Wang Jiayi CHN
EST Moor Karl-Mattias 1968.04 1 : 0 2060.97 Zhao Yun CHN
CHN Zhan Liyang 1972.19 1 : 0 2054.31 Metreveli Maxim RUS
RUS Yudina Maria 1977.52 1 : 0 2052.57 Yusupmurzin Danila RUS
CHN Zhang Yunshu 1985.37 1 : 0 2000.44 Koni Kirke EST
RUS Stoianov Kirill 1943.20 1 : 0 1984.03 Lääne Rauno EST
CHN Xu Xicheng 1982.25 1 : 0 1917.46 Zencir Pelin TUR
RUS Yusupmurzina Darya 1962.96 1 : 0 1894.74 Han Yiming CHN
RUS Stulova Daria 1852.94 1 : 0 1958.02 Prokopets Tatiana RUS
CHN Xiang Yicheng 1944.13 1 : 0 1682.71 Puzanov Georgi RUS
EST Moisto Mairon 1934.08 1 : 0 1785.79 Vostriakova Yulia RUS
RUS Stoianov Egor 1800.50 1 : 0 1912.57 Zhu Jiayi CHN
CHN Zhang Jinbo 1902.85 1 : 0 1802.59 Stulova Kristina RUS
RUS Prokopyev Andrei 1849.14 1 : 0 1773.50 Lääne Tarmo EST
TUR Hamamci Efe 1847.00 1 : 0 1778.49 Shabanov Ruslan RUS
RUS Makhina Alla 1846.13 1 : 0 1666.44 Armutlu Nil Beril TUR
TUR Gürgüç Olga 1562.37 1 : 0 1767.45 Roginski Roman RUS
TUR Ateş Rahmi Kaan 1761.53 1 : 0 1500.27 Özer Bazar TUR
TUR Ateş Ömer Yağız 1743.79 1 : 0 1661.04 Gürgüç Melek Sofia TUR
RUS Makhin Matvei 1714.66 1 : 0 1447.11 Okutucu Sevtap TUR
TUR Sarikaya Mehmet Deniz 1578.18 1 : 0 1463.35 Gürgüç Mert TUR
Round 9
Black Result White
EST Höbemägi Martin 2482.71 1 : 0 2166.43 Zheng Wenxin CHN
CHN Qiu Yujin 2440.93 1 : 0 2148.78 Zhu Tianyi CHN
RUS Lavrik-Karmazin Maksim 2343.61 1 : 0 2164.03 Ikla Markus EST
EST Purk Tauri 2287.04 1 : 0 2246.24 Zhang Xiuqi CHN
EST Rahumägi Brenet 2212.98 1 : 0 2215.13 Kolk Kuno EST
CHN Kang Zheming 2170.35 1 : 0 2070.06 Mao Weiming CHN
CHN Zhang Junyu 2163.45 1 : 0 2095.21 Lõhmus Kristofer EST
CHN Wang Kemiao 2110.64 1 : 0 2115.72 Sumarokova Alexandra RUS
EST Narva Mart 2053.31 1 : 0 2110.31 Kang Tingrui CHN
RUS Orlov Maksim 2069.95 1 : 0 1943.20 Stoianov Kirill RUS
CHN Zhao Yun 2060.97 1 : 0 1800.50 Stoianov Egor RUS
RUS Metreveli Maxim 2054.31 1 : 0 1785.79 Vostriakova Yulia RUS
RUS Yusupmurzin Danila 2052.57 1 : 0 1985.37 Zhang Yunshu CHN
GRE Pestov Arseni 2013.72 1 : 0 2029.03 Piik Sander EST
RUS Diachkov Nikita 2002.86 1 : 0 1934.08 Moisto Mairon EST
EST Koni Kirke 2000.44 1 : 0 1855.83 Wang Jiayi CHN
EST Lääne Rauno 1984.03 0.5 : 0.5 1962.96 Yusupmurzina Darya RUS
CHN Xu Xicheng 1982.25 1 : 0 1902.81 Reimand Hanna-Kai EST
EST Moor Karl-Mattias 1968.04 1 : 0 1977.52 Yudina Maria RUS
CHN Zhan Liyang 1972.19 1 : 0 1852.94 Stulova Daria RUS
RUS Prokopets Tatiana 1958.02 1 : 0 1666.44 Armutlu Nil Beril TUR
RUS Gromov Danila 1950.85 1 : 0 1929.82 Kolk Mari EST
CHN Xiang Yicheng 1944.13 1 : 0 1847.00 Hamamci Efe TUR
TUR Zencir Pelin 1917.46 1 : 0 1773.50 Lääne Tarmo EST
CHN Zhu Jiayi 1912.57 1 : 0 1714.66 Makhin Matvei RUS
CHN Zhang Jinbo 1902.85 1 : 0 1849.14 Prokopyev Andrei RUS
CHN Han Yiming 1894.74 1 : 0 1682.71 Puzanov Georgi RUS
RUS Makhina Alla 1846.13 1 : 0 1778.49 Shabanov Ruslan RUS
RUS Stulova Kristina 1802.59 1 : 0 1562.37 Gürgüç Olga TUR
TUR Ateş Ömer Yağız 1743.79 1 : 0 1761.53 Ateş Rahmi Kaan TUR
RUS Yudina Polina 1664.60 1 : 0 1578.18 Sarikaya Mehmet Deniz TUR
TUR Gürgüç Melek Sofia 1661.04 1 : 0 1500.27 Özer Bazar TUR
TUR Gürgüç Mert 1463.35 1 : 0 1447.11 Okutucu Sevtap TUR