Gomoku World Championship - BT

Place: Prague, Czech Republic

Start: 2017-07-23, End: 2017-07-29

Rule: Swap 2, Games: 90

Round 1
Black Result White
RUS Karasev Maksim 2492.48 1 : 0 2276.81 Topkin Georg-Romet EST
CZE Kostlivý Radim 2240.90 0 : 1 2483.89 Zajk Michał POL
UKR Bulatowsky Oleg 2407.77 1 : 0 2072.21 Ikonen Jussi FIN
SVK Eged Igor 2393.94 0 : 1 2178.03 Purkrábek Jan CZE
RUS Rumyantseva Ekaterina 1974.91 0 : 1 2375.79 Tesařík Štěpán CZE
CZE Horák Jakub 2195.49 0.5 : 0.5 2338.36 Němec Tomáš CZE
POL Majksner Łukasz 2304.88 0 : 1 2259.73 Souček Lukáš CZE
HUN Gyenes Gábor 2286.48 1 : 0 1895.26 Hackerová Tereza CZE
POL Brachaczek Bogdan 2242.63 1 : 0 1937.11 Mirme Madli EST
EST Randma Asso 1573.33 0 : 1 2043.86 Metreveli Georgy RUS
Round 2
Black Result White
RUS Karasev Maksim 2492.48 1 : 0 2259.73 Souček Lukáš CZE
POL Zajk Michał 2483.89 1 : 0 2043.86 Metreveli Georgy RUS
HUN Gyenes Gábor 2286.48 0 : 1 2407.77 Bulatowsky Oleg UKR
CZE Němec Tomáš 2338.36 0.5 : 0.5 2393.94 Eged Igor SVK
CZE Purkrábek Jan 2178.03 0 : 1 2375.79 Tesařík Štěpán CZE
POL Majksner Łukasz 2304.88 1 : 0 1937.11 Mirme Madli EST
EST Topkin Georg-Romet 2276.81 1 : 0 1974.91 Rumyantseva Ekaterina RUS
CHN Huang Xiuyi 1931.77 0 : 1 2242.63 Brachaczek Bogdan POL
CZE Kostlivý Radim 2240.90 1 : 0 2195.49 Horák Jakub CZE
FIN Ikonen Jussi 2072.21 1 : 0 1895.26 Hackerová Tereza CZE
Round 3
Black Result White
CZE Tesařík Štěpán 2375.79 0 : 1 2492.48 Karasev Maksim RUS
UKR Bulatowsky Oleg 2407.77 0 : 1 2483.89 Zajk Michał POL
SVK Eged Igor 2393.94 1 : 0 2195.49 Horák Jakub CZE
CZE Němec Tomáš 2338.36 0.5 : 0.5 2242.63 Brachaczek Bogdan POL
EST Topkin Georg-Romet 2276.81 0 : 1 2304.88 Majksner Łukasz POL
HUN Gyenes Gábor 2286.48 0 : 1 2259.73 Souček Lukáš CZE
CZE Kostlivý Radim 2240.90 1 : 0 1573.33 Randma Asso EST
CZE Purkrábek Jan 2178.03 1 : 0 1931.77 Huang Xiuyi CHN
FIN Ikonen Jussi 2072.21 0 : 1 2043.86 Metreveli Georgy RUS
RUS Rumyantseva Ekaterina 1974.91 1 : 0 1937.11 Mirme Madli EST
Round 4
Black Result White
RUS Karasev Maksim 2492.48 0 : 1 2483.89 Zajk Michał POL
POL Brachaczek Bogdan 2242.63 0 : 1 2407.77 Bulatowsky Oleg UKR
SVK Eged Igor 2393.94 1 : 0 2286.48 Gyenes Gábor HUN
POL Majksner Łukasz 2304.88 0 : 1 2375.79 Tesařík Štěpán CZE
CZE Němec Tomáš 2338.36 1 : 0 2072.21 Ikonen Jussi FIN
CZE Hackerová Tereza 1895.26 0 : 1 2276.81 Topkin Georg-Romet EST
CZE Souček Lukáš 2259.73 0 : 1 2240.90 Kostlivý Radim CZE
CZE Horák Jakub 2195.49 1 : 0 1931.77 Huang Xiuyi CHN
CZE Purkrábek Jan 2178.03 1 : 0 2043.86 Metreveli Georgy RUS
EST Randma Asso 1573.33 0 : 1 1974.91 Rumyantseva Ekaterina RUS
Round 5
Black Result White
RUS Karasev Maksim 2492.48 1 : 0 2240.90 Kostlivý Radim CZE
CZE Tesařík Štěpán 2375.79 1 : 0 2483.89 Zajk Michał POL
UKR Bulatowsky Oleg 2407.77 1 : 0 2178.03 Purkrábek Jan CZE
SVK Eged Igor 2393.94 1 : 0 2242.63 Brachaczek Bogdan POL
CZE Němec Tomáš 2338.36 1 : 0 2304.88 Majksner Łukasz POL
HUN Gyenes Gábor 2286.48 1 : 0 1573.33 Randma Asso EST
CZE Souček Lukáš 2259.73 1 : 0 2276.81 Topkin Georg-Romet EST
EST Mirme Madli 1937.11 0 : 1 2195.49 Horák Jakub CZE
RUS Rumyantseva Ekaterina 1974.91 0.5 : 0.5 2043.86 Metreveli Georgy RUS
CZE Hackerová Tereza 1895.26 1 : 0 1931.77 Huang Xiuyi CHN
Round 6
Black Result White
RUS Karasev Maksim 2492.48 1 : 0 2407.77 Bulatowsky Oleg UKR
SVK Eged Igor 2393.94 1 : 0 2483.89 Zajk Michał POL
CZE Němec Tomáš 2338.36 1 : 0 2375.79 Tesařík Štěpán CZE
POL Majksner Łukasz 2304.88 1 : 0 2072.21 Ikonen Jussi FIN
HUN Gyenes Gábor 2286.48 1 : 0 1931.77 Huang Xiuyi CHN
RUS Metreveli Georgy 2043.86 0 : 1 2259.73 Souček Lukáš CZE
CZE Horák Jakub 2195.49 0 : 1 2242.63 Brachaczek Bogdan POL
CZE Kostlivý Radim 2240.90 1 : 0 2178.03 Purkrábek Jan CZE
RUS Rumyantseva Ekaterina 1974.91 1 : 0 1895.26 Hackerová Tereza CZE
EST Mirme Madli 1937.11 1 : 0 1573.33 Randma Asso EST
Round 7
Black Result White
RUS Karasev Maksim 2492.48 1 : 0 2393.94 Eged Igor SVK
POL Zajk Michał 2483.89 1 : 0 2338.36 Němec Tomáš CZE
CZE Kostlivý Radim 2240.90 0 : 1 2407.77 Bulatowsky Oleg UKR
CZE Souček Lukáš 2259.73 1 : 0 2375.79 Tesařík Štěpán CZE
CZE Purkrábek Jan 2178.03 0 : 1 2304.88 Majksner Łukasz POL
EST Topkin Georg-Romet 2276.81 1 : 0 2286.48 Gyenes Gábor HUN
POL Brachaczek Bogdan 2242.63 0.5 : 0.5 1974.91 Rumyantseva Ekaterina RUS
EST Mirme Madli 1937.11 0 : 1 2072.21 Ikonen Jussi FIN
RUS Metreveli Georgy 2043.86 0 : 1 1895.26 Hackerová Tereza CZE
EST Randma Asso 1573.33 0 : 1 1931.77 Huang Xiuyi CHN
Round 8
Black Result White
RUS Karasev Maksim 2492.48 1 : 0 2338.36 Němec Tomáš CZE
POL Zajk Michał 2483.89 1 : 0 2259.73 Souček Lukáš CZE
SVK Eged Igor 2393.94 1 : 0 2407.77 Bulatowsky Oleg UKR
EST Topkin Georg-Romet 2276.81 0 : 1 2375.79 Tesařík Štěpán CZE
RUS Rumyantseva Ekaterina 1974.91 0 : 1 2304.88 Majksner Łukasz POL
CZE Purkrábek Jan 2178.03 1 : 0 2286.48 Gyenes Gábor HUN
CZE Kostlivý Radim 2240.90 1 : 0 2242.63 Brachaczek Bogdan POL
CZE Hackerová Tereza 1895.26 0 : 1 2195.49 Horák Jakub CZE
FIN Ikonen Jussi 2072.21 1 : 0 1573.33 Randma Asso EST
EST Mirme Madli 1937.11 0 : 1 1931.77 Huang Xiuyi CHN
Round 9
Black Result White
RUS Karasev Maksim 2492.48 1 : 0 2195.49 Horák Jakub CZE
POL Zajk Michał 2483.89 1 : 0 2304.88 Majksner Łukasz POL
UKR Bulatowsky Oleg 2407.77 1 : 0 2259.73 Souček Lukáš CZE
SVK Eged Igor 2393.94 0 : 1 2375.79 Tesařík Štěpán CZE
CZE Kostlivý Radim 2240.90 0 : 1 2338.36 Němec Tomáš CZE
EST Randma Asso 1573.33 0 : 1 2276.81 Topkin Georg-Romet EST
POL Brachaczek Bogdan 2242.63 0 : 1 1895.26 Hackerová Tereza CZE
EST Mirme Madli 1937.11 0 : 1 2178.03 Purkrábek Jan CZE
RUS Rumyantseva Ekaterina 1974.91 0 : 1 2072.21 Ikonen Jussi FIN
CHN Huang Xiuyi 1931.77 1 : 0 2043.86 Metreveli Georgy RUS