Tallinn Gomoku Open

Place: Tallinn, Estonia

Start: 2016-12-28, End: 2016-12-29

Rule: Swap 2, Games: 104

Round 1
Black Result White
EST Höbemägi Martin 2491.49 1 : 0 2221.79 Rahumägi Brenet EST
UKR Bulatowsky Oleg 2410.28 1 : 0 1918.90 Kolk Mari EST
RUS Balabhai Viktor 2313.30 1 : 0 1494.98 Sonina Vladislava RUS
RUS Katsev Ilya 2297.05 1 : 0 2133.23 Ikla Markus EST
EST Topkin Georg-Romet 2263.81 1 : 0 1870.84 Kallikorm Kevin Kaido EST
EST Orlov Denis 2108.09 0 : 1 2230.53 Kolk Kuno EST
EST Kõlar Karl-Ustav 2056.63 1 : 0 1982.67 Olumets Erko EST
EST Raag Ardi 2036.20 1 : 0 1796.67 Kask Rico Jakob EST
EST Koni Kirke 2020.01 1 : 0 1538.69 Mere Paul Johann EST
EST Topkin Anna-Brigita 1812.36 0 : 1 1936.99 Lääne Rauno EST
RUS Sonina Marina 1783.73 1 : 0 1637.45 Jakobsoo Kaspar EST
EST Kask Ralf Joosep 1729.39 1 : 0 1681.12 Sonin Sergei RUS
Round 2
Black Result White
EST Höbemägi Martin 2491.49 0 : 1 2297.05 Katsev Ilya RUS
UKR Bulatowsky Oleg 2410.28 1 : 0 2056.63 Kõlar Karl-Ustav EST
RUS Balabhai Viktor 2313.30 1 : 0 1783.73 Sonina Marina RUS
EST Topkin Georg-Romet 2263.81 1 : 0 2108.09 Orlov Denis EST
EST Kolk Kuno 2230.53 1 : 0 1494.98 Sonina Vladislava RUS
EST Rahumägi Brenet 2221.79 1 : 0 1870.84 Kallikorm Kevin Kaido EST
EST Olumets Erko 1982.67 0 : 1 2133.23 Ikla Markus EST
EST Raag Ardi 2036.20 1 : 0 1936.99 Lääne Rauno EST
EST Koni Kirke 2020.01 1 : 0 1729.39 Kask Ralf Joosep EST
EST Kolk Mari 1918.90 1 : 0 1538.69 Mere Paul Johann EST
EST Topkin Anna-Brigita 1812.36 1 : 0 1796.67 Kask Rico Jakob EST
RUS Sonin Sergei 1681.12 0 : 1 1637.45 Jakobsoo Kaspar EST
Round 3
Black Result White
EST Höbemägi Martin 2491.49 1 : 0 1812.36 Topkin Anna-Brigita EST
EST Koni Kirke 2020.01 0 : 1 2410.28 Bulatowsky Oleg UKR
EST Kolk Kuno 2230.53 0 : 1 2313.30 Balabhai Viktor RUS
RUS Sonina Marina 1783.73 0 : 1 2297.05 Katsev Ilya RUS
EST Raag Ardi 2036.20 0 : 1 2263.81 Topkin Georg-Romet EST
EST Rahumägi Brenet 2221.79 1 : 0 1538.69 Mere Paul Johann EST
EST Lääne Rauno 1936.99 0 : 1 2133.23 Ikla Markus EST
RUS Sonin Sergei 1681.12 1 : 0 2108.09 Orlov Denis EST
EST Kask Ralf Joosep 1729.39 0 : 1 2056.63 Kõlar Karl-Ustav EST
EST Kallikorm Kevin Kaido 1870.84 1 : 0 1982.67 Olumets Erko EST
EST Kolk Mari 1918.90 1 : 0 1637.45 Jakobsoo Kaspar EST
EST Kask Rico Jakob 1796.67 1 : 0 1494.98 Sonina Vladislava RUS
Round 4
Black Result White
EST Koni Kirke 2020.01 0 : 1 2491.49 Höbemägi Martin EST
RUS Sushkov Vladimir 2464.43 1 : 0 2263.81 Topkin Georg-Romet EST
RUS Katsev Ilya 2297.05 0 : 1 2313.30 Balabhai Viktor RUS
EST Kolk Kuno 2230.53 0 : 1 2133.23 Ikla Markus EST
EST Rahumägi Brenet 2221.79 1 : 0 1918.90 Kolk Mari EST
EST Orlov Denis 2108.09 1 : 0 1982.67 Olumets Erko EST
EST Raag Ardi 2036.20 1 : 0 2056.63 Kõlar Karl-Ustav EST
EST Lääne Rauno 1936.99 1 : 0 1637.45 Jakobsoo Kaspar EST
EST Kallikorm Kevin Kaido 1870.84 1 : 0 1796.67 Kask Rico Jakob EST
EST Topkin Anna-Brigita 1812.36 1 : 0 1681.12 Sonin Sergei RUS
RUS Sonina Marina 1783.73 0 : 1 1729.39 Kask Ralf Joosep EST
RUS Sonina Vladislava 1494.98 1 : 0 1538.69 Mere Paul Johann EST
Round 5
Black Result White
EST Höbemägi Martin 2491.49 1 : 0 2263.81 Topkin Georg-Romet EST
RUS Sushkov Vladimir 2464.43 1 : 0 2313.30 Balabhai Viktor RUS
RUS Katsev Ilya 2297.05 1 : 0 2036.20 Raag Ardi EST
EST Kolk Kuno 2230.53 1 : 0 1812.36 Topkin Anna-Brigita EST
EST Rahumägi Brenet 2221.79 1 : 0 2133.23 Ikla Markus EST
EST Orlov Denis 2108.09 1 : 0 1538.69 Mere Paul Johann EST
EST Kõlar Karl-Ustav 2056.63 1 : 0 1936.99 Lääne Rauno EST
EST Koni Kirke 2020.01 1 : 0 1870.84 Kallikorm Kevin Kaido EST
EST Olumets Erko 1982.67 1 : 0 1637.45 Jakobsoo Kaspar EST
EST Kolk Mari 1918.90 1 : 0 1729.39 Kask Ralf Joosep EST
RUS Sonina Marina 1783.73 0 : 1 1796.67 Kask Rico Jakob EST
RUS Sonin Sergei 1681.12 1 : 0 1494.98 Sonina Vladislava RUS
Round 6
Black Result White
EST Höbemägi Martin 2491.49 1 : 0 2464.43 Sushkov Vladimir RUS
RUS Balabhai Viktor 2313.30 0 : 1 2221.79 Rahumägi Brenet EST
EST Koni Kirke 2020.01 0 : 1 2297.05 Katsev Ilya RUS
EST Ikla Markus 2133.23 0 : 1 2263.81 Topkin Georg-Romet EST
EST Kolk Kuno 2230.53 0 : 1 2036.20 Raag Ardi EST
EST Topkin Anna-Brigita 1812.36 0 : 1 2108.09 Orlov Denis EST
EST Kolk Mari 1918.90 0 : 1 2056.63 Kõlar Karl-Ustav EST
EST Lääne Rauno 1936.99 0 : 1 1783.73 Sonina Marina RUS
EST Kask Ralf Joosep 1729.39 0 : 1 1870.84 Kallikorm Kevin Kaido EST
RUS Sonin Sergei 1681.12 0 : 1 1796.67 Kask Rico Jakob EST
RUS Sonina Vladislava 1494.98 0 : 1 1637.45 Jakobsoo Kaspar EST
Round 7
Black Result White
EST Höbemägi Martin 2491.49 1 : 0 2056.63 Kõlar Karl-Ustav EST
RUS Sushkov Vladimir 2464.43 1 : 0 2297.05 Katsev Ilya RUS
RUS Balabhai Viktor 2313.30 1 : 0 2263.81 Topkin Georg-Romet EST
EST Kolk Kuno 2230.53 1 : 0 1918.90 Kolk Mari EST
EST Rahumägi Brenet 2221.79 1 : 0 2036.20 Raag Ardi EST
EST Ikla Markus 2133.23 1 : 0 1681.12 Sonin Sergei RUS
EST Orlov Denis 2108.09 1 : 0 1870.84 Kallikorm Kevin Kaido EST
EST Koni Kirke 2020.01 1 : 0 1796.67 Kask Rico Jakob EST
EST Olumets Erko 1982.67 1 : 0 1783.73 Sonina Marina RUS
EST Lääne Rauno 1936.99 1 : 0 1729.39 Kask Ralf Joosep EST
EST Topkin Anna-Brigita 1812.36 0 : 1 1637.45 Jakobsoo Kaspar EST
Round 8
Black Result White
RUS Balabhai Viktor 2313.30 0 : 1 2491.49 Höbemägi Martin EST
RUS Sushkov Vladimir 2464.43 0 : 1 2221.79 Rahumägi Brenet EST
RUS Katsev Ilya 2297.05 0 : 1 2108.09 Orlov Denis EST
EST Topkin Georg-Romet 2263.81 1 : 0 2020.01 Koni Kirke EST
EST Kõlar Karl-Ustav 2056.63 1 : 0 2230.53 Kolk Kuno EST
EST Raag Ardi 2036.20 1 : 0 2133.23 Ikla Markus EST
EST Kask Rico Jakob 1796.67 0 : 1 1982.67 Olumets Erko EST
EST Kolk Mari 1918.90 1 : 0 1936.99 Lääne Rauno EST
EST Jakobsoo Kaspar 1637.45 0 : 1 1870.84 Kallikorm Kevin Kaido EST
RUS Sonina Vladislava 1494.98 0 : 1 1812.36 Topkin Anna-Brigita EST
RUS Sonin Sergei 1681.12 0 : 1 1783.73 Sonina Marina RUS
Round 9
Black Result White
EST Höbemägi Martin 2491.49 1 : 0 2036.20 Raag Ardi EST
RUS Sushkov Vladimir 2464.43 1 : 0 2108.09 Orlov Denis EST
RUS Balabhai Viktor 2313.30 1 : 0 2133.23 Ikla Markus EST
RUS Katsev Ilya 2297.05 1 : 0 2221.79 Rahumägi Brenet EST
EST Topkin Georg-Romet 2263.81 1 : 0 2056.63 Kõlar Karl-Ustav EST
EST Kolk Kuno 2230.53 1 : 0 2020.01 Koni Kirke EST
EST Lääne Rauno 1936.99 0 : 1 1982.67 Olumets Erko EST
EST Kolk Mari 1918.90 1 : 0 1870.84 Kallikorm Kevin Kaido EST
EST Kask Ralf Joosep 1729.39 0 : 1 1812.36 Topkin Anna-Brigita EST
EST Jakobsoo Kaspar 1637.45 0 : 1 1796.67 Kask Rico Jakob EST
RUS Sonina Vladislava 1494.98 0 : 1 1783.73 Sonina Marina RUS