Team World Championship - Preliminary Tournament

Place: Tallinn, Estonia

Start: 2016-04-29, End: 2016-05-01

Rule: Swap 2, Games: 94

Round 1
Black Result White
EST Murumaa Magnus 1898.42 0 : 1 2550.87 Chen Ko-Han TPE
EST Reinik Liise-Marie 2004.47 0 : 1 2506.21 Zajk Michał POL
EST Narva Mai 2146.10 0 : 1 2497.55 Żukowski Michał POL
CZE Laube Pavel 2476.07 1 : 0 1947.08 Mirme Madli EST
TPE Lu Wei-Yuan 2412.91 1 : 0 1973.50 Brezgin Nikita EST
SVK Eged Igor 2394.61 1 : 0 1975.92 Piik Sander EST
EST Heidmets Mark 2063.43 0 : 1 2357.83 Tesařík Štěpán CZE
EST Murumaa Mathias 1961.80 0 : 1 2296.38 Chang Yi-Feng TPE
POL Majksner Łukasz 2279.62 1 : 0 1893.62 Reimand Hanna-Kai EST
EST Kolk Mari 1908.16 0 : 1 2163.67 Małowiejski Piotr POL
CZE Hanzl Marek 2140.54 1 : 0 2059.98 Holtsman Kris EST
EST Ikla Markus 2116.36 0.5 : 0.5 2003.75 Tiivel Siim EST
EST Kõlar Karl-Ustav 2046.17 1 : 0 1717.81 Pukk Oskar EST
EST Moor Karl-Mattias 1942.01 0.5 : 0.5 1987.70 Olumets Erko EST
TPE Sung Pei-Yung 1908.01 1 : 0 1670.27 Soosaar Carlos EST
Round 2
Black Result White
EST Kõlar Karl-Ustav 2046.17 0 : 1 2550.87 Chen Ko-Han TPE
POL Zajk Michał 2506.21 1 : 0 2394.61 Eged Igor SVK
POL Żukowski Michał 2497.55 0 : 1 2476.07 Laube Pavel CZE
TPE Lu Wei-Yuan 2412.91 1 : 0 1987.70 Olumets Erko EST
POL Majksner Łukasz 2279.62 1 : 0 2357.83 Tesařík Štěpán CZE
EST Raag Ardi 2016.37 0 : 1 2296.38 Chang Yi-Feng TPE
EST Moor Karl-Mattias 1942.01 0 : 1 2264.94 Katsev Ilya RUS
CZE Hanzl Marek 2140.54 0 : 1 2163.67 Małowiejski Piotr POL
EST Ikla Markus 2116.36 0 : 1 1908.01 Sung Pei-Yung TPE
EST Reimand Hanna-Kai 1893.62 0.5 : 0.5 2063.43 Heidmets Mark EST
EST Holtsman Kris 2059.98 1 : 0 1908.16 Kolk Mari EST
EST Koni Kirke 2023.51 1 : 0 1934.69 Kõlar Johan-Eerik EST
EST Mirme Madli 1947.08 0 : 1 2016.78 Tiivel Tuuli EST
EST Piik Sander 1975.92 0.5 : 0.5 2004.47 Reinik Liise-Marie EST
EST Tiivel Siim 2003.75 1 : 0 1783.14 Tähnas Andreas EST
EST Möller Andrus 1742.86 0 : 1 1907.78 Tõnisson Trent Asso EST
Round 3
Black Result White
POL Zajk Michał 2506.21 0 : 1 2550.87 Chen Ko-Han TPE
TPE Lu Wei-Yuan 2412.91 0 : 1 2497.55 Żukowski Michał POL
CZE Laube Pavel 2476.07 1 : 0 2264.94 Katsev Ilya RUS
SVK Eged Igor 2394.61 1 : 0 2023.51 Koni Kirke EST
CZE Tesařík Štěpán 2357.83 1 : 0 1755.67 Örd Laura EST
POL Majksner Łukasz 2279.62 0 : 1 2296.38 Chang Yi-Feng TPE
TPE Sung Pei-Yung 1908.01 0 : 1 2163.67 Małowiejski Piotr POL
EST Tähnas Andreas 1783.14 0 : 1 2140.54 Hanzl Marek CZE
EST Ikla Markus 2116.36 1 : 0 1670.27 Soosaar Carlos EST
EST Tõnisson Trent Asso 1907.78 0 : 1 2063.43 Heidmets Mark EST
EST Holtsman Kris 2059.98 1 : 0 1934.69 Kõlar Johan-Eerik EST
EST Murumaa Magnus 1898.42 0 : 1 2046.17 Kõlar Karl-Ustav EST
EST Raag Ardi 2016.37 1 : 0 1864.26 Kallikorm Kevin Kaido EST
EST Olumets Erko 1987.70 0 : 1 1973.50 Brezgin Nikita EST
EST Piik Sander 1975.92 1 : 0 1717.81 Pukk Oskar EST
EST Moor Karl-Mattias 1942.01 0 : 1 1947.08 Mirme Madli EST
Round 4
Black Result White
SVK Eged Igor 2394.61 0 : 1 2550.87 Chen Ko-Han TPE
EST Kõlar Karl-Ustav 2046.17 0 : 1 2506.21 Zajk Michał POL
POL Żukowski Michał 2497.55 1 : 0 1987.70 Olumets Erko EST
CZE Laube Pavel 2476.07 1 : 0 2412.91 Lu Wei-Yuan TPE
CZE Tesařík Štěpán 2357.83 0 : 1 2296.38 Chang Yi-Feng TPE
EST Purk Tauri 2302.87 1 : 0 2023.51 Koni Kirke EST
EST Raag Ardi 2016.37 0 : 1 2279.62 Majksner Łukasz POL
RUS Katsev Ilya 2264.94 1 : 0 1947.08 Mirme Madli EST
EST Ikla Markus 2116.36 1 : 0 2163.67 Małowiejski Piotr POL
CZE Hanzl Marek 2140.54 1 : 0 1908.01 Sung Pei-Yung TPE
EST Tiivel Tuuli 2016.78 0.5 : 0.5 1973.50 Brezgin Nikita EST
EST Reinik Liise-Marie 2004.47 1 : 0 1898.42 Murumaa Magnus EST
RUS Rumyantseva Ekaterina 1971.74 0 : 1 1975.92 Piik Sander EST
EST Murumaa Mathias 1961.80 1 : 0 1893.62 Reimand Hanna-Kai EST
EST Kolk Mari 1908.16 1 : 0 1670.27 Soosaar Carlos EST
Round 5
Black Result White
EST Reinik Liise-Marie 2004.47 0 : 1 2550.87 Chen Ko-Han TPE
POL Zajk Michał 2506.21 1 : 0 1975.92 Piik Sander EST
EST Mirme Madli 1947.08 0 : 1 2497.55 Żukowski Michał POL
CZE Laube Pavel 2476.07 1 : 0 1942.01 Moor Karl-Mattias EST
TPE Lu Wei-Yuan 2412.91 1 : 0 2146.10 Narva Mai EST
EST Pukk Oskar 1717.81 0 : 1 2394.61 Eged Igor SVK
CZE Tesařík Štěpán 2357.83 1 : 0 1907.78 Tõnisson Trent Asso EST
EST Reimand Hanna-Kai 1893.62 0 : 1 2296.38 Chang Yi-Feng TPE
EST Heidmets Mark 2063.43 0 : 1 2279.62 Majksner Łukasz POL
EST Brezgin Nikita 1973.50 0 : 1 2264.94 Katsev Ilya RUS
POL Małowiejski Piotr 2163.67 1 : 0 2059.98 Holtsman Kris EST
EST Tiivel Siim 2003.75 0 : 1 2140.54 Hanzl Marek CZE
EST Koni Kirke 2023.51 1 : 0 1864.26 Kallikorm Kevin Kaido EST
EST Murumaa Magnus 1898.42 0 : 1 1971.74 Rumyantseva Ekaterina RUS
EST Kolk Mari 1908.16 0 : 1 1908.01 Sung Pei-Yung TPE
EST Soosaar Carlos 1670.27 0 : 1 1783.14 Tähnas Andreas EST
Round 6
Black Result White
EST Pukk Oskar 1717.81 0 : 1 2550.87 Chen Ko-Han TPE
POL Zajk Michał 2506.21 1 : 0 1971.74 Rumyantseva Ekaterina RUS
POL Żukowski Michał 2497.55 0 : 1 2264.94 Katsev Ilya RUS
CZE Laube Pavel 2476.07 1 : 0 1973.50 Brezgin Nikita EST
TPE Lu Wei-Yuan 2412.91 1 : 0 1942.01 Moor Karl-Mattias EST
EST Murumaa Magnus 1898.42 0 : 1 2394.61 Eged Igor SVK
CZE Tesařík Štěpán 2357.83 1 : 0 1864.26 Kallikorm Kevin Kaido EST
EST Tõnisson Trent Asso 1907.78 0 : 1 2296.38 Chang Yi-Feng TPE
EST Möller Andrus 1742.86 0 : 1 2279.62 Majksner Łukasz POL
POL Małowiejski Piotr 2163.67 0 : 1 2023.51 Koni Kirke EST
EST Narva Mai 2146.10 1 : 0 1987.70 Olumets Erko EST
EST Soosaar Carlos 1670.27 0 : 1 2140.54 Hanzl Marek CZE
EST Ikla Markus 2116.36 0.5 : 0.5 1908.16 Kolk Mari EST
EST Reinik Liise-Marie 2004.47 0.5 : 0.5 2046.17 Kõlar Karl-Ustav EST
EST Reimand Hanna-Kai 1893.62 0 : 1 2016.37 Raag Ardi EST
TPE Sung Pei-Yung 1908.01 0 : 1 2003.75 Tiivel Siim EST